Szkolenie dla narciarzy i snowboardzistów – relacja

Dnia 17 grudnia 2016 roku w Rehabilitacji Salwator Park odbyło się szkolenie pt.: Przygotowanie do sportów zimowych. Analiza postawy narciarza i snowboardzisty. Prewencja urazów. Poprowadził je Paweł Janczyk, fizjoterapeuta specjalizujący się w terapii aktywnych fizycznie profesjonalistów i amatorów.

Szkolenie dedykowane było miłośnikom sportów zimowych, którzy chcieli dobrze przygotować się do rozpoczynającego się sezonu przez uzyskanie informacji na temat świadomości funkcjonowania własnego ciała, przeprowadzenia odpowiedniego treningu oraz optymalnego wykorzystania swoich możliwości na stoku. Wszystko po to, aby aktywność na śniegu była bezpieczna i dawała jak najwięcej radości.

Uczestnicy spotkania, nie tylko słuchali, ale mogli wziąć aktywny udział w testach oraz ćwiczeniach.

Informacje przekazane w sposób bardzo klarowny i profesjonalny dla wielu były zaskoczeniem i bodźcem do większego zaangażowania się we – właściwe dla siebie – przygotowanie do uprawiania narciarstwa i snowboardingu.

Okazało się, że dla uzyskania najlepszych efektów, wskazane jest przeprowadzenie indywidualnych testów funkcjonalnych, które umożliwią dobranie najbardziej odpowiednich ćwiczeń, możliwych do zastosowania we własnym zakresie lub z trenerem.

Prowadzący poświęcił także czas na poinformowanie o najczęściej występujących na stokach rodzajach urazów oraz metodach zapobiegania im oraz skutecznych sposobach leczenia.

Planowana jest kolejna edycja szkolenia. Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem, to zadzwoń do nas lub śledź nas na https://www.facebook.com/rehabilitacjasalwatorpark

W Rehabilitacji Salwator Park możesz umówić się na indywidualne badanie oceniające Twoją kondycję przed sezonem oraz na specjalnie dobrane ćwiczenia poprawiające Twoje możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.